Spotkanie Mikołaja z podopiecznymi rodzin zastępczych

12 grudnia 2017 r. w Warowni Pszczyńskich Rycerzy po raz  kolejny  Mikołaj wśród śnieżnej zawieruchy spotkał się z dziećmi  –  podopiecznymi rodzinnej pieczy zastępczej. To magiczne spotkanie w tak niecodziennej atmosferze mogło się odbyć dzięki ogromnemu zaangażowaniu pracowników Organizatora Rodzinnej Pieczy Zastępczej, którzy pozyskali środki finansowe,  a następnie  przygotowali paczki mikołajkowe dla wychowanków  rodzin zastępczych – uczniów szkół podstawowych. W imprezie wzięło udział 59 podopiecznych.

Dzieci spotkały się  nie tylko ze Świętym Mikołajem, który wręczał milusińskim  słodkie prezenty ale także z  Królową Śniegu, Elfami. Podczas imprezy dzieci uczestniczyły w różnego rodzaju  zabawach i animacjach  przygotowanych przez współpracujących z nami wolontariuszy. Cieszyły się one ich dużym zainteresowaniem. Gospodarze  Warowni  przygotowali dla  zaproszonych dzieci  poczęstunek –  tym razem była to ulubiona przez dzieci pizza i czekoladowy deser.

Spotkanie z Mikołajem w Warowni jest już dla podopiecznych  rodzinnej pieczy zastępczej pewnego rodzaju tradycją. Jest to dla dzieci niezwykłe i niezapomniane  przeżycie. W tym roku pracownicy Organizatora Rodzinnej Pieczy Zastępczej przygotowali aż 78  paczek mikołajkowych. Nie byłoby to możliwe oczywiście bez wsparcia sponsorów, którzy okazują serce i życzliwość wspierając finansowo i rzeczowo spotkanie mikołajkowe. To dzięki ich wsparciu  dzieci z rodzin zastępczych mogły zostać obdarowane słodkimi prezentami.

 

Dziękujemy serdecznie:

– Warowni Pszczyńskich Rycerzy

– Firmie Romanko i Synowie z Pszczyny,

– Firmie Zamel z Pszczyny,

– Przedsiębiorstwu Dom Parkieciarza Bogdan Szendera z Ćwiklic,

– Firmie ABA Wiktorczyk z Czarkowa,

– Firmie e Biuro Market z Panem Jackiem Kobylińskim

– Hurtowni „Stanex” z Pszczyny

– Studiu Architektonicznemu M.Zdeb z Pszczyny

– Wolontariuszom Gimnazjum nr 23 z Oddziałami Integracyjnymi w Katowicach pod opieką pani Barbary Fuchs i pana Adama Lowaka.

 

 

Dodaj komentarz