Szkolenie dotyczące zaburzeń więzi u dzieci

W grudniu odbyło się szkolenie pt. „Więź jako podstawowy czynnik chroniący rozwój dziecka – trudności dzieci z syndromem RAD (Reactive Attachment Syndrome)”. Szkolenie to było prowadzone przez panią Teresę Jadczak-Szumiło i trwało dwa dni. Jedna grupa szkolących się została utworzona z rodziców zastępczych, druga natomiast z pracowników Organizatora rodzinnej pieczy zastępczej.

Podczas szkolenia uczestnicy zostali zapoznani z podstawowymi systemami regulacji emocji w związku z teorią przywiązania, problemami dzieci z pozabezpiecznymi stylami przywiązania, objawami RAD. Dowiedzieli się ponadto jak rozumieć zachowania dzieci porzuconych, jak radzić sobie z trudnymi zachowaniami dzieci z RAD oraz jakie są kierunki pomocy w sytuacji zaburzenia więzi.

Rodzice zastępczy mieli okazję uczestniczyć w drugim dwudniowym module szkolenia pt. „Zrozumieć dziecko z zaburzeniami więzi, czyli o tym jak ma postępować dorosły w relacji z dzieckiem”. Szkolenie to było prowadzone metodą warsztatową przez panią Teresę Jadczak-Szumiło oraz panią Katarzynę Cholewę.

Wszyscy uczestnicy aktywnie brali udział w szkoleniu, a zdobyte umiejętności będą z pewnością pomocne w codziennej pracy z dziećmi pozostającymi w rodzinach zastępczych.

Zachęcamy wszystkich rodziców zastępczych do zgłaszania swoich propozycji odnośnie tematyki szkoleń, które odbędą się w przyszłym roku.

Dodaj komentarz