VI Piknik Rodzinny już za nami

W środę 28 maja 2014 r. odbył się organizowany przez Organizatora Rodzinnej Pieczy Zastępczej w powieciepszczyńskim, piknik z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego. Tegoroczna impreza była świetną okazją dopromowania idei rodzicielstwa zastępczego, integrowania środowiska rodzin zastępczych funkcjonujących naterenie naszego powiatu oraz do promowania turystycznej atrakcji naszego regionu– – jaką jest niewątpliwieOśrodek Sportów Wodnych w Łące. To tu dzięki gościnności i uprzejmości Miejskiego Ośrodka Sportu iRekreacji w Pszczynie, mogliśmy spotkać się z rodzinami i ich podopiecznymi, spędzić ten czas w przyjemnejatmosferze relaksu i zabawy.

DSCF6362

Były podziękowania, gratulacje kierowane do rodziców zastępczych nie tylko przez pracowników Organizatora, ale także pana Starostę Pawła Sadzę oraz mnóstwo atrakcji dla dzieciaków. Najmłodsi oddali się zabawie zklaunami: Harrym i Cytrynką, które rozbawiały dzieci, obsypywały je cukierkami, skręcały z balonikówzwierzątka, puszczały gigantyczne bańki mydlane, malowały kolorowe tatuaże.

DSCF2454

Jak co roku dużą popularnością cieszyły się dmuchana ślizgawka, trampolina oraz wata cukrowa. Dlaamatorów jazdy konnej przygotowano przejażdżki konne po plaży, dla wodniakówrowerki wodne i kajaki.Dzieci korzystały także z wielu innych przygotowanych na okazję atrakcji: salonu fryzur, salonu zdobieniapaznokci, kącika malowania twarzy. Zdobywały kolejne punkty w zajęciach plastycznych, sportowych oraz zagadkach i zgadulach, a na koniec rzutem na kolorowa tarczę wybierały przygotowane dla nich drobneupominki i nagrody. Emocjom i zabawie nie było końca.

DSCF6376

Podczas beztroskiej zabawy dzieci, rodzice zastępczy mieli okazję żeby spokojnie porozmawiać, wymienićswoje doświadczenia. Wszystko to na świeżym powietrzu, w blasku słońca, przy słodkim poczęstunku,kiełbasce z grilla i przepysznym bigosie. To były naprawdę niezapomniane wspólnie spędzone chwile.

DSCF6343

Organizator Rodzinnej Pieczy serdecznie dziękuję wszystkim, bez których pomocy i wsparcia ten Piknik niebyłby tak wspaniały.

Dziękujemy serdecznie:

panu Dariuszowi Zuberdyrektorowi Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie,

pani Monice Sobczakprezesowi Fundacji Grupa KętyDzieciom Podbeskidzia,

panu Leszkowi Sitek – Studio Filmowe,

państwu Iwonie i Witoldowi SpendelPiekarni „Vito”,

Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Pszczynie,

państwu BrzęczekPiekarnia „Brzęczek”,

państwu StaniaPiekarnia Cukiernia „Niedźbała”,

państwu WitoszekPiekarnia Ćwiklice,

Piekarni „Żuczek”,

Hurtowni Napojów „Rossa”,

Firmie PATENTUS,

państwu Grażynie i Henrykowi Szot„Ogrodnictwo”,

Stajni Standura z Łąki,

a także wolontariuszkom z zakładu fryzjerskiego Contrast2 z Ćwiklic

oraz wolontariuszkom z Publicznego Gimnazjum nr 4 w Pszczynie.

Dodaj komentarz